System lojalnościowy Blockchain

Zbieranie punktów lojalnościowych w rejestrze Hyperledger

Długość projektu:

4 miesiące

Wielkość zespołu:

4 osoby

Branża:

Fintech

Rodzaj rozliczenia:

Czas i materiał


Combined Shape

Blockchain


Combined Shape

Devops


Stroke 1

Frontend


Stroke 1

JavaScript


Combined Shape

Node.js


Combined Shape

PHP

Cele projektu

W systemach lojalnościowych użytkownicy cenią sobie elastyczność i rozwiązania, które są przyjazne i łatwe w użyciu. To doskonała okazja do wykorzystania mocnych stron technologii Blockchain.

Wyzwanie

Zarządzanie wieloma programami lojalnościowymi może być trudne. System musi kordynować punkty zbierane przez rozmaite firmy.

Wyzwaniem było stworzenie jednego systemu lojalnościowego – jednego, by wszystkimi rządzić.

Rozwiązanie

Blockchain to pomysłowy sposób na unifikację punktów przy jednoczesnej redukcji kosztów i uniemożliwieniu oszustw. Zbudowaliśmy rozwiązanie oparte na łańcuchu bloków, które pozwala klientom na przechowywanie punktów w pojedynczym wirtualnym portfelu.

Dzięki temu otrzymaliśmy wspólny uniwersalny token, który je standaryzuje. Użytkownik może go wydać u każdego z uczestników programu lojalnościowego.

Najważniejsze funkcjonalności

Użytkownik zbiera punkty tak jak wcześniej: kupując kawę, bilety lotnicze, kwiaty czy inne produkty partnerów. Zastępujemy te punkty wartością krypto przekazaną do naszego Blockchaina.

Cały projekt oparty jest na rejestrze Hyperledger, znajdującym się na bezpiecznych prywatnych serwerach. Wybraliśmy tę technologię ze względu na liczbę oczekiwanych transakcji – Hyperledger może przeprocesować kilkaset transakcji na sekundę.

Mocne strony

Transparentność

Można łatwo audytować rejestr. Każdy partner może być pewien, że system jest wolny od oszustw.

Elastyczność

Kiedy chcesz dodać nowego partnera, wystarczy udostępnić mu dodatkowy węzeł sieci.

Bezpieczeństwo

Zdecentralizowany rejestr pozwala przechowywać dane w wielu miejscach. System będzie działał nawet jeśli część węzłów ulegnie niszczeniu.

Redukcja kosztów

Blockchain jest samowystarczalny. Może to znacznie obniżyć koszt utrzymania infrastruktury.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w ocenie kosztów projektu lub masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

Szymon Head od Sales & Delivery Manager

Blog posts

see all posts

Blockchain Wallet – czym jest? Wprowadzenie

7 min

Chociaż produkty oparte na blockchainie są dostępne na rynku już od kilku lat, wielu klientów wciąż ma pewne wątpliwości co do tego, jak działają niektóre mechanizmy łańcucha. Jednym z nich jest Blockchain Wallet, cyfrowy produkt, który zapewnia określone korzyści użytkownikom, którzy chcą przechowywać coiny, takie jak Bitcoin lub Ether, i zarządzać nimi.

pt./wrz/2021
Więcej

Blockchain publiczny vs. blockchain prywatny: definicje, różnice, podobieństwa

8 min

W ostatnich latach technologia blockchain szturmem zdobyła branżę technologiczną, oferując przedsiębiorstwom zupełnie nowy, a przy tym bardzo bezpieczny sposób obsługi transakcji. Możemy zakładać, że to dopiero początek, a w przyszłości aplikacje blockchain będą rewolucjonizować także inne branże.

pon./paź/2021
Więcej

Czym jest DeFi? Korzyści i zastosowania zdecentralizowanych finansów

9 min

Jeżeli jesteś na bieżąco ze światową sceną blockchain, prawdopodobnie słyszałeś już o zdecentralizowanych finansach (w skrócie DeFi, od ang. decentralised finance). Jest to zbiorcze określenie dla całego ekosystemu trendów, teorii oraz rozwiązań, które aktualnie pojawiają się na rynkach krypto, fintech i innych.

pt./sie/2021
Więcej