Wtyczka analityki biznesowej dla sprzedawców na platformie Amazon – ZonGuru

Wielofunkcyjne narzędzie wspierające sprzedaż przez Amazon

Czas trwania projektu:

6 miesięcy

Zespół:

6 specjalistów

Technologie:

PHP, Symphony, React, JavaScript

Rodzaj współpracy:

End to end product development

Klient

Sprzedawcy korzystający z Amazona nie mają dostępu do informacji wspierających rozwój biznesu w tym specyficznym środowisku. ZonGuru dostarcza im proste w obsłudze rozwiązania ułatwiające znajdywanie dochodowych nisz oraz optymalizację biznesów opierających się na sprzedaży przez Amazon.

Wyzwanie

Nasz klient postanowił zbudować wtyczkę, która automatycznie zbiera dane o wyszukiwanych produktach na platformie Amazon i informuje sprzedawcę o potencjalnych zarobkach oraz opłacalności takiej inwestycji. Aby móc wdrożyć pomysł w życie w wyznaczonym terminie, firma potrzebowała wsparcia 4soft.

Rozwiązanie

Tworząc narzędzie, nasz zespół skupił się przede wszystkim na prostocie interfejsu i wygodzie użytkowania. Chcieliśmy, by sprzedawcy mieli dostęp do wszystkich kluczowych danych w jednym widoku.

Mimo uproszczonego front-endu, narzędzie funkcjonuje w oparciu o złożone procesy. Wykorzystując wbudowane filtry, agreguje i analizuje dodatkowe dane z zewnętrznego API. Dzięki temu, wyniki analiz są precyzyjne i wartościowe dla sprzedawców.

Dostarczane przez ZonGuru narzędzie dla sprzedawców, Amazon Seller Central, jest dość rozbudowane. Wtyczka stworzona przez 4soft zwiększa jego skuteczność, optymalizując procesy sprzedaży. Właściciele biznesów funkcjonujących na Amazonie mogą użyć jej na przykład do prognozowania dostępności konkretnych produktów czy precyzyjnej estymacji wyników sprzedaży w konkretnym okresie.

Częścią zaprojektowanego przez nas rozwiązania jest również generator słów kluczowych. Pozwala on właścicielom biznesów wypełnić przestrzeń sprzedażową na Amazonie frazami, które ułatwią użytkownikom znalezienie produktów. Ponadto wysyła ono automatyczne zapytania o recenzje produktowe do kupujących.

Rezultaty

Wtyczka okazała się tylko pierwszym etapem współpracy ZonGuru i 4soft. Już po rynkowej implementacji, nasz zespół kontynuował doskonalenie narzędzia poprzez dostosowywanie go do nowych wersji strony Amazona i wprowadzanie kolejnych ulepszeń.

Wdrożenie naszej wtyczki zagwarantowało ZonGuru konkurencyjną przewagę, ponieważ działała ona znacznie sprawniej niż inne narzędzia dostępne w tamtym czasie na rynku. W efekcie, użytkownicy mogli cieszyć się dostępem do trafniejszych estymacji i bardziej szczegółowych danych.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w ocenie kosztów projektu lub masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

Szymon Head od Sales & Delivery Manager

Blog posts

see all posts

Czym są kryptowaluty AI? Wszystko, co przedsiębiorca powinien wiedzieć

9 min

Rozważmy dowolną branżę. Przy analizie możliwych sposobów rozwoju prawdopodobnie stwierdzimy, że wdrożenie sztucznej inteligencji będzie dla niej przełomem. Branża kryptowalut i blockchain nie jest wyjątkiem.

wt./wrz/2021
Więcej

Blockchain Wallet – czym jest? Wprowadzenie

7 min

Chociaż produkty oparte na blockchainie są dostępne na rynku już od kilku lat, wielu klientów wciąż ma pewne wątpliwości co do tego, jak działają niektóre mechanizmy łańcucha. Jednym z nich jest Blockchain Wallet, cyfrowy produkt, który zapewnia określone korzyści użytkownikom, którzy chcą przechowywać coiny, takie jak Bitcoin lub Ether, i zarządzać nimi.

pt./wrz/2021
Więcej

Czym jest DeFi? Korzyści i zastosowania zdecentralizowanych finansów

9 min

Jeżeli jesteś na bieżąco ze światową sceną blockchain, prawdopodobnie słyszałeś już o zdecentralizowanych finansach (w skrócie DeFi, od ang. decentralised finance). Jest to zbiorcze określenie dla całego ekosystemu trendów, teorii oraz rozwiązań, które aktualnie pojawiają się na rynkach krypto, fintech i innych.

pt./sie/2021
Więcej

Czy pracownicy marnują czas na home office?

9 min

Przymus pracy zdalnej spadł na przedsiębiorców jak grom z jasnego nieba. Z dnia na dzień miliony osób na całym świecie znalazło się w pracy, nie ruszając się z domu: bez wcześniejszego przygotowania, stosownego przeszkolenia i ustalenia jasnych zasad co do tego, jak ich praca powinna teraz wyglądać. Taka sytuacja generuje konflikty i rodzi pytania o efektywność pracy zdalnej.

pt./lut/2021
Więcej