ICO

Emisja nowej kryptowaluty

Długość projektu:

6 miesięcy

Zebrane środki:

15 mln USD

Branża:

Finanse

Rodzaj rozliczenia:

Stała stawka


Combined Shape

Blockchain


Combined Shape

Devops


Stroke 1

Frontend


Stroke 1

JavaScript


Combined Shape

Node.js


Combined Shape

PHP

Cel projektu

Jeden z naszych klientów zdecydował się na stworzenie nowej kryptowaluty ułatwiającej transakcje biznesowe oraz przeprowadzenie procesu Initial Coin Offering (ICO).

Wyzwanie

Głównym wyzwaniem stojącym przed projektami ICO jest zachowanie bezpieczeństwa. Tworzyliśmy kryptowalutę dla sektora finansowego – tego typu projekty są szczególnie wrażliwe na cyberataki.

Dodatkowym wyzwaniem (poza technicznymi szczegółami związanymi z zaprojektowaniem i wygenerowaniem nowej kryptowaluty) okazały się dynamiczne regulacje prawne i opracowanie odpowiedniego procesu zbierania funduszy.

Rozwiązanie

Stworzyliśmy Smart Contract dla nowej kryptowaluty. Żeby przeprowadzić proces Initial Coin Offering, zbudowaliśmy narzędzie do kontrolowania procesu zbierania płatności od inwestorów. Aplikacja pozwalała na zakup kryptowaluty za pomocą Ethereum i Bitcoina, a także (przez integrację z zewnętrznym serwisem) płatności walutami FIAT.

Najważniejsze funkcjonalności

Nową kryptowalutę oparliśmy na Ethereum, tworząc Smart Contract zgodny ze standardem ERC20, dodatkowo audytowany przez zewnętrzną firmę.

Aby przeprowadzić ICO nasi eksperci musieli stworzyć dodatkowy moduł do obsługi procesu alokacji po udostępnieniu Smart Contractu w sieci Ethereum. Po zaimportowaniu adresów wirtualnych portfeli i liczby zakupionych tokenów klient potwierdzał każdy tansfer przy użyciu MetaMask, dzięki czemu mogliśmy uniknąć przechowywania kluczy prywatnych bezpośrednio w aplikacji.

Mocne strony

Nowe możliwości pozyskiwania funduszy

Możesz dotrzeć do nowej grupy osób wspierających Twój projekt.

Szerokie możliwości potencjalnego zastosowania

Możesz sprzedawać tokeny, które zapewnią właścicielom szczególne przywileje w Twoim systemie.

Wartość marketingowa

Tego typu projekt pozwala budować innowacyjny wizerunek Twojej firmy.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w ocenie kosztów projektu lub masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

Szymon Head od Sales & Delivery Manager

Blog posts

see all posts

Czym są kryptowaluty AI? Wszystko, co przedsiębiorca powinien wiedzieć

9 min

Rozważmy dowolną branżę. Przy analizie możliwych sposobów rozwoju prawdopodobnie stwierdzimy, że wdrożenie sztucznej inteligencji będzie dla niej przełomem. Branża kryptowalut i blockchain nie jest wyjątkiem.

wt./wrz/2021
Więcej

Blockchain Wallet – czym jest? Wprowadzenie

7 min

Chociaż produkty oparte na blockchainie są dostępne na rynku już od kilku lat, wielu klientów wciąż ma pewne wątpliwości co do tego, jak działają niektóre mechanizmy łańcucha. Jednym z nich jest Blockchain Wallet, cyfrowy produkt, który zapewnia określone korzyści użytkownikom, którzy chcą przechowywać coiny, takie jak Bitcoin lub Ether, i zarządzać nimi.

pt./wrz/2021
Więcej

Czym jest DeFi? Korzyści i zastosowania zdecentralizowanych finansów

9 min

Jeżeli jesteś na bieżąco ze światową sceną blockchain, prawdopodobnie słyszałeś już o zdecentralizowanych finansach (w skrócie DeFi, od ang. decentralised finance). Jest to zbiorcze określenie dla całego ekosystemu trendów, teorii oraz rozwiązań, które aktualnie pojawiają się na rynkach krypto, fintech i innych.

pt./sie/2021
Więcej

Czy pracownicy marnują czas na home office?

9 min

Przymus pracy zdalnej spadł na przedsiębiorców jak grom z jasnego nieba. Z dnia na dzień miliony osób na całym świecie znalazło się w pracy, nie ruszając się z domu: bez wcześniejszego przygotowania, stosownego przeszkolenia i ustalenia jasnych zasad co do tego, jak ich praca powinna teraz wyglądać. Taka sytuacja generuje konflikty i rodzi pytania o efektywność pracy zdalnej.

pt./lut/2021
Więcej